INFORMACE

Ojedinělá událost a nejprestižnější závod v králičím hopu této sezony – to je Mistrovství České republiky. Nejlepší králíci a vodiči z celé České republiky se utkají v Příbrami v sobotu 13. 4. 2024. Nenechte si ujít napínavou atmosféru 12. ročníku Mistrovství ČR v králičím hopu!

Své výkony předvede závodnická elita ze všech částí České republiky. Nebudou zde chybět ani Mistři Evropy roku 2022. Mistrovství se mohou zúčastnit jen závodní dvojice, které získaly kvalifikace pro tento závod.

CO JE KRÁLIČÍ HOP?

Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve 4 disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na 5 výkonnostních kategorií – veteráni, lehká, střední, těžká a elitní třída. 

Na letošním Mistrovství České republiky jsou vyhlášeny všechny 4 disciplíny. V rovinné dráze a parkuru je vyhlášena střední, těžká a elitní třída. Vítězové skoku vysokého, dalekého a elitních tříd rovinné dráhy a parkuru se stávají Mistry České republiky pro rok 2024.


PROGRAM

Po celou sobotu čeká návštěvníky nabitý sportovní program. V čele s Mistry Evropy se nám představí závodnická špička z celé republiky v celkem 8 disciplínách. Skočí závodní dvojice nový rekord?


Pro návštěvníky je také připraven doprovodný program.


ZÁVODNÍCI

Každý závodník (vodič) má několik svých králičích svěřenců. S každým králíkem tvoří tým, neboli závodní dvojici.

Králičí závodníci skáčou přes překážky, zatímco jsou vedeni člověkem na vodítku s postrojem.

Na Mistrovství České republiky se sjedou závodní dvojice (králík + člověk), které získaly kvalifikaci na kvalifikačních závodech v uplynulé sezoně. Představí se nám Mistři ČR 2023, Mistři Evropy 2022, držitelka rekordu ve skoku vysokém či mladé naděje králičího sportu.


ROZHODČÍ

Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí.

Jednotlivé disciplíny budou posuzovat vždy 2 rozhodčí.

Všichni rozhodčí se řídí Soutěžním řádem králičího hopu, dle kterého hodnotí výkony ušatých sportovců.

Rozhodčími na letošním mistrovství jsou: Stanislav Čihák, Vítězslav Hajný, Miloslav Sedláček, Kateřina Štveráčková


MÍSTO KONÁNÍ


Dějištěm letošního šampionátu je Sportovní hala Příbram.

Parkování naleznete u sportovní haly.

V hale je umístěno veškeré zázemí včetně bistra.

Doporučujeme si před příjezdem vybrat hotovost – vstupné je možné zakoupit pouze v hotovosti. V okolí sportovní haly je několik bankomatů.